Adres: Kirli Sanayi Bölgesi, Haspolat / Lefkoşa
Telefon: +90 392 444 25 65     +90 392 233 58 45     Faks: +90 392 233 58 46
e-Mail: info@gurdagbims.net
Yenilenen web sitemiz üzerinden ürün promosyonları ve detaylı kataloglara kolayca ulaşabilirsiniz.
Biz Kimiz?
Gelecek Planlarımız
İlkeler ve Hedefler
GÜRDAĞ ÇAKIL İŞLETMELERİ LTD.’in temeli 1977’de Merhum kurucumuz Hasan ERSÖZLܒ nün girişimleriyle, Taş ocağı işletmeciliği olarak sanayi hayatına başlamıştır. 1987 yılında ise kuruluş şirketleşme yönüne giderek Mustafa Ersözlü ve Cengiz Ersözlü’nün ortaklığa katılımı ile kurumsal bir yapıya kavuşmuş oldu. Şirketimiz dürüstlük ve çalışkanlık ilkeleri ile süratle gelişip büyümüştür.

2000 yılında Haspolat Sanayi Bölgesinde harabe durumundaki bir tuğla fabrikası alınarak , tüm olumsuzluklara rağmen bu işletmeye can verilerek, K.K.T.C sanayisine kazandırılmıştır. Bugün GÜRDAĞ TUĞLA FABRİKASI ülkemizin en kaliteli tuğlasını üreten fabrikalarından biridir.

Tüketimin arttığı üretimin ise sürekli azaldığı ülkemizde; var olmanın ancak üretmekle mümkün kılınabileceği düşüncesini, kendine ilke edinen firmamız, bu çerçevede büyük düşünerek ülkemizin iftihar edeceği GÜRDAĞ ENDÜSTRİYEL YAPI ELEMANLARI Fabrikasının temelini Mayıs 2006’ da atmıştır. İnşaatı 1 yıl süren ve üstün bir performans sergilenen çalışmaların ardından K.K.T.C.’nin gururu olacak; yalnız Kıbrıs’ın Kuzey’inde değil, bölge coğrafyası dahilinde başka bir kuruluşun sahip olamadığı, Alman Zenith AZ 865 Full Robotic teknolojisi sistemli, en modern yapı ürünleri fabrikası kurulmuştur. Şubat 2007de deneme üretimine başlayan Fabrikamız, Mayıs 2007 itibariyle seri üretime başlamıştır. GÜRDAĞ ENDÜSTRİYEL YAPI ELEMANLARI FABRİKASI, K.K.T.C’ de CE standartlarıyla tasarlanarak yapılan; beton yer döşeme ve kaplama taşları ile hafif ve yalıtımlı İZOBİMS'i üreterek yapan , AB standartlarında üretim yapabilme yeteneğine sahip en büyük ve tek fabrikadır.

Bugün GÜRDAĞ ÇAKIL İŞLETMELERİ LTD. bünyesinde 130 personelin çalıştığı, %100 yerli sermeye ile Kıbrıs’ta üretim  yapan büyük ve dengeleyici bir kuruluştur. 

Gürdağ Çakıl İşletmeleri Ltd. çevre ve doğa bilinciyle tanınmaktadır. Ürünleri için verimli topraklar yerine herhangi bir çevresel zarar oluşturulmadan elde edilebilen çorak toprak kullanmaktadır. Gürdağ Çakıl İşletmeleri Ltd. taş madenlerinin tüm ürünleri çevresel standartlara tam uyumludur. Gürdağ Çakıl İşletmeleri yaklaşık 5000 ağaç dikerek yaşil alan oluşumuna katkı koymuştur.
TR | ENG